Close

Lipiec 20, 2017

Udoskonalamy oświetlenie … w kwiaciarni

Oświetlenie jako narzędzie sprzedaży

Często kupujemy kwiaty dla kogoś, aby uczcić specjalną okazję. Ale kupujemy kwiaty i rośliny także dla własnej przyjemności, dekorując nimi salon lub sadzając je w swoim ogrodzie. Kolor i kształt, zwykle uzależnione od obowiązujących trendów w modzie i dekoracji wnętrz, są zatem bardzo ważne.

Dobre oświetlenie pomoże wydobyć tą wielość kolorów i kształtów, a więc nada wystawie kwiaciarni piękny wygląd. Światło również zwróci uwagę na inne akcesoria, znajdujące się na wystawie. Dzięki wykreowaniu przytulnego i ciekawego wnętrza pełnego kontrastów, zachęci klientów do odwiedzania sklepu. Natomiast wewnątrz klient powinien mieć przejrzysty obraz całego asortymentu.

Charakter sklepu

Wiele roślin i kwiatów często jest wystawianych w koszach stojących na podłodze, dzięki czemu można je dokładnie obejrzeć z góry, z każdej strony, co znacznie ułatwia dokonanie wyboru. Różne akcesoria powinny być poukładane na półkach wzdłuż ścian lub w centrum sklepu.

Charakter oświetlenia

Instalacja zawierająca starannie dobrane światła kierunkowe, wydobędzie piękno barwnych roślin i kwiatów umieszczonych na wystawie. Poza funkcjonalnością, światło ma za zadanie nadać kwiaciarni charakter i własną tożsamość.

Ogólne oświetlenie w całym świetle powinno mieć średnie natężenie. Należy wykorzystywać lampy o ciepłym lub neutralnym, białym kolorze światła, dobrze oddające kolory.

Światło dekoracyjne powinno tworzyć efekt teatralny (element dekoracyjny). Ilość świateł dekoracyjnych powinna być starannie wyważona.

Skąd się wzięła żarówka?

Wystawa kwiaciarni

Światło, które kreuje nasycone kolory, pozwala podkreślić świeżość kwiatów na wystawie. Dlatego zaleca się wykorzystanie reflektorów kierunkowych (QRN 850), wyposażonych w żarówki White SON Pro (SDW-T100W). Ponieważ wystawy zmieniają się z dnia na dzień, także instalacja powinna być łatwo przystosowalna. Można np. mocować oświetlenie do szynoprzewodów dających możliwość wpinania w nie projektorów w dowolnym miejscu.

Za ladą

Osadzone pod sufitem projektory (QCN 212), wyposażone w energooszczędne żarówki halogenowe (Masterline E 12 V/45 W 38°), umieszczone nad ladą, będą źródłem światła o natężeniu właściwym do wykonywania różnych czynności. Zapewnią również doskonałe oddawanie kolorów.

Regały

Specjalną uwagę należy poświęć półkom, na których umieszczone są różne akcesoria. Reflektory (QBD 570), wyposażone w te same energooszczędne żarówki halogenowe (Masterline E 12 V/45 W 38°), umieszczone blisko produktów, dają pewność, że nawet najmniejsze szczegóły będą zauważalne dla klienta.

Organizacja pomieszczenia

Dobra widoczność i oddawanie kolorów jest najważniejsze w miejscu, gdzie przygotowywane i układane są kwiaty. Wysokowydajne oprawy (TTX 090/GMX), wyposażone w świetlówki (Master TL-D 36 W/93), umieszczone nad brzegiem lady, na której układane są kwiaty, dostarczą odpowiedniego, pozbawionego refleksów światła.

Więcej o oświetleniu czytaj na: EnergiaDirect.pl – kalkulator cen energii, w sekcji poradniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *