Close

Luty 28, 2017

Przelicznik żarówek

Naprawdę 23 watowa żarówka CLF jest bardziej energooszczędna niż 100 watowa żarówka starego typu? Typowy zamiennik 100 watowej żarówki to 23 watowa świetlówka kompaktowa. Chociaż nie jesteśmy przekonani do tego rodzaju oświetlenia to patrząc na rachunek za energię napada nas ochota na zmianę oświetlenia.

Tu pokażę Ci prosty przykład i wzór dla obliczania kosztów oświetlenia CFL więc można zobaczyć korzyści. Wystarczy obliczyć koszty a to przekonujący argument na rzecz efektywności energetycznej. Tak więc, w celu określenia kosztu świetlówki 23 wat i 100 wat, porównamy koszt dwóch żarówek.

Obie powyższe żarówki uważane są za swoje odpowiedniki zobacz przelicznik żarówek i mogą być wykorzystywane dla tego samego zastosowania. Choć tara 100 watówka  prawdopodobnie będzie tańsza, z czasem świetlówka kompaktowa pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Jak duża to różnica?

W celu znalezienia różnicy w mocy w watach, po prostu użyj odejmowania. Zidentyfikuj ilość watów na opakowaniu lub na samej żarówki (opis znajduje się na górze żarówki, bądź zazwyczaj na bazie CFL).

W tym przypadku mamy zamiar obliczyć koszt 23 wat CFL i porównaj to, z żarówką 100 wat. Weź Różnica wynosi 77 watów. (100 Watts – 23 Watt = 77 watów różnica). Proste prawda.  Teraz, gdy mamy różnicę mocy, możemy określić, ile każda żarówka kosztuje nas rocznie.

Obliczanie poboru kWh

Twoje koszty obciążenia energetycznego to pobór prądu podawany w jednostce (kWh), zatem do równania możemy wykorzystać, także inne dane, aby znaleźć koszt kWh:

Moc żarówki x godzin użytkowania (rocznie) / 1000 x koszt energii

Podstaw swoje dane do wzoru a dowiesz się co się bardziej opłaca. Oczywiście cena żarówki także odgrywa tu rolę, dlatego sprawdź:

http://energiadirect.pl/poradniki/energooszczedne-oswietlenie-czy-to-naprawe-przynosi-korzysci

Czym się kierować przy wyborze LED?

Świetlówka kompaktowa – jakie oszczędności pieniędzy i energii daje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *