Close

Czerwiec 26, 2017

Oświetlenie posesji i pomieszczeń domu

Oświetlenie w codziennym życiu domowników odgrywa bardzo ważną role. Ułatwia wykonywanie podstawowych czynności w domu i wokół niego. Lampy zewnętrzne dodatkowo dają także poczucie bezpieczeństwa. Dobrze zaprojektowane oświetlenie uchroni domowników przed uszkodzeniem wzoru oraz zwiększy komfort i wydajność ich pracy.

Do oświetlania domu najczęściej stosuje się żarówki zwykłe halogenowe i świetlówki. Trwałość zwykłej żarówki oceniana jest na ok. 1000 godzin pracy. Żarówki halogenowe charakteryzują się dłuższą trwałością.

Zmiana sprzedawcy energii sposobem na oszczędzanie

Oprawy lamp wykonuje się z aluminium, z tworzyw sztucznych, stali ocynkowanej i drewna. W pomieszczeniach można zamontować oświetlenie ogólne (np. lampy sufitowe), miejscowe (lampy stojące) i punktowe (oświetlające wybrany obszar pomieszczenia lub samej ściany).

Czy warto zainwestować w oświetlenie LED?

Na zewnątrz domu można zamontować oświetlenie fasady budynku, otoczenia budynku (parking, podjazd, altanka), ogrodu lub basenu i oczka wodnego. Lampy oświetlające podjazd lub parking dodatkowo mogą być wyposażone w fotokomórkę powodującą automatyczne zapalanie lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *