Close

Listopad 6, 2017

Oświetlenie inteligentne

Urządzenia nazywane „smart” coraz bardziej zdobywają nasze zaufanie. Pralki, lodówki czy zmywarki z przydomkiem inteligentne posiada już sporo domostw. My przyjrzymy się bliżej żarówkom typu smart.

Zalety żarówek smart

Inteligentne żarówki mają to do siebie, że pozwalają na dostosowanie światła do naszych potrzeb. W sposób zdalny można sterować intensywnością oraz barwą światła. Ponadto można je zaprogramować tak, aby w danych godzinach pracowały w danym trybie pracy. Na rynku są dostępne modele, które posiadają takie funkcje jak np. możliwość synchronizacji z muzyką czy aromatyzer. Zaletą inteligentnych źródeł światła jest niewątpliwie możliwość personalizacji oraz oszczędzanie energii – posiadają tryby oszczędzania i informują na bieżąco o ilości pobranej energii.

Lampki sterowane pilotem

Na rynku jest sporo modeli żarówek, które można sterować pilotem. Spośród nich wyróżnia się zestaw LED Maclean. Mają nie tylko atrakcyjny design, stosunkowo niską cenę, ale i także ciekawe funkcje, m.in. ustawianie czasu pracy. Zestaw zawiera 6 lampek, pilot oraz baterie.

Żarówki sterowane smarfonem

W przypadku tego rodzaju żarówek warto sięgnąć po produkt o nazwie TP-Link LB130. Za pomocą urządzenia mobilnego można ustawiać np. jasność światła. Żarówki można również zaprogramować tak, aby w określonych porach dnia zapewniało światło o danych parametrach. Model ponadto umożliwia bieżące kontrolowanie zużycia energii oraz funkcję sterowania głosem.

Czy warto inwestować w oświetlenie smart?

Obecnie inteligentne oświetlenie nie przestrasza już bardzo wysoką ceną. Znalezienie żarówki typu smart w przystępnej cenie nie powinno być żadnym problemem. Jest ona oczywiście nadal sporo droższa od pozostałych modeli, ale koszty jej zakupu są rekompensowane przez dłuższą żywotność oraz mniejszy pobór prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *